logo Uniwersytet Warszawski

Materialy Ministerstwa o propozycji reformy nauki i szkolnictwa wyzszego Drukuj
piątek, 20 czerwca 2008 15:01

pliki do pobrania (PDF):

 
NAUCZYCIELI LICEÓW WARSZAWSKICH I Z OKOLIC WARSZAWY Drukuj
środa, 07 maja 2008 17:26

Zapraszamy do korzystania ze zaktualizowanej OFERTY LEKCJI, które nauczyciele akademiccy Wydziału Biologii gotowi są poprowadzić w Państwa szkołach. Prosimy o bezpośrednie kontaktowanie się z wykładowcami, najlepiej pocztą elektroniczną, w celu  umówienia dokładnego terminu. Lekcje nic nie kosztują, pracownicy Wydziału odbywają je z czystej satysfakcji dzielenia się swoją wiedzą. Zapraszamy.

 
Czas i przestrzeń Drukuj
środa, 07 maja 2008 17:24

Szanowni Państwo, na stronach internetowych Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego http://www.wuw.pl/ ukazał się od dawna wyczekiwany zbiór referatów wygłoszonych w ramach trzech kolejnych sesji "Czas i i przestrzeń", organizowanych u nas (i przez nas) z okazji Święta Uniwersytetu Warszawskiego. Polecam gorąco jako wakacyjną lekturę, Joanna Pijanowska

 
Zarząd Nadmorskiego Parku Krajobrazowego zaprasza do udziału w AKCJI CZYNNEJ OCHRONY REZERWATU BIELAWA 2007 Drukuj
środa, 07 maja 2008 17:22

Bielawskie Błota, położone na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego w województwie Pomorskim, są jednym z największych w Polsce torfowisk wysokich typu atlantyckiego. Utworzono tu wielkoobszarowy rezerwat „Bielawa" o powierzchni ponad 720 ha. Pomimo eksploatacji torfu oraz melioracji, prowadzonych w latach 70-tych, obszar ten jest nadal jednym z najbardziej wartościowych ekosystemów torfowiskowych Pomorza. Bielawskie Błota są jedynym udokumentowanym w Polsce miejscem lęgu łęczaka (gatunku umieszczonego w Polskiej Czerwonej Księdze Kręgowców) i miejscem koncentracji żurawi w czasie ich przelotów. Bielawskie Błota są projektowaną ostoją w ramach sieci ekologicznej.

więcej...
 
Stanowisko Rady Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego w sprawie lustracji (posiedzenie 19 marca 2007 r.) Drukuj
środa, 07 maja 2008 17:16

Rada Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego wyraża stanowczy sprzeciw wobec konieczności składania oświadczeń lustracyjnych przez pracowników naukowych. Ustawa lustracyjna w obecnej formie gwałci autonomię uczelni wyższych i stanowi zagrożenie dla wolności obywatelskich, w tym zagwarantowanej konstytucyjnie swobody badań naukowych i nauczania. Ocena pracowników powinna pozostać suwerennym prawem uczelni.

czytaj więcej...
 
Kurs emisji głosu dla pracowników i doktorantów UW Drukuj
środa, 07 maja 2008 17:15

Szanowni Państwo,
Zakład Fonetyki i Logopedii Wydziału Polonistyki UW zwraca się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie na stronach internetowych Państwa Wydziałów linku (przekierowania) o treści: "Kurs emisji głosu dla pracowników i doktorantów UW", kierującego do strony pod następującym adresem: http://www.uw.edu.pl/pl.php/aktual/emisja_g.pdf

czytaj więcej...
 
« pierwszapoprzednia818283848586878889następnaostatnia »

Strona 87 z 89


logo HR