logo Uniwersytet Warszawski

III edycja projektu POWER PRK Drukuj
środa, 26 grudnia 2018 23:42

Szanowni Państwo,

W dn. 09.01.2019 rusza rekrutacja uczestników do III edycji projektu:

Program rozwoju kompetencji studentów wydziałów przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, POWR.03.01.00-00-276K/16.

Uczestnicy mogą podnieść kompetencje i tym samym poprawić swoją sytuację na rynku pracy między innymi w obszarach kompetencji społecznych i osobistych oraz umiejętności zawodowych.

więcej…
 
Anna Karnkowska otrzymała EMBO Installation Grant! Drukuj
wtorek, 18 grudnia 2018 22:03

dr_Karnkowska_EMBO_grant_ilustracja Dr Anna Karnkowska, biolog zajmujący się ewolucją molekularną itaksonomią, jest wśród dziesięciu laureatów tegorocznej edycji grantów EMBO Installation Grant. Otrzymała go na projekt „Evolution ofphototrophy in eukaryotes”. Na co dzień pracuje w Zakładzie Filogenetyki Molekularnej i Ewolucji na Wydziale Biologii oraz w grupie badawczej Mikroorganizmów Eukariotycznych Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, gdzie bada mikroorganizmy, m.in. protisty.

więcej…
 
II tura rekrutacji na Studia Doktoranckie Drukuj
piątek, 14 grudnia 2018 14:58

Dziekan
Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego
ogłasza II turę rekrutacji na Studia Doktoranckie
w zakresie wszystkich specjalności istniejących na Wydziale.

Studia są prowadzone w formie indywidualnych studiów stacjonarnych. O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci szkół wyższych, którzy uzyskali tytuł magistra lub równorzędny w zakresie nauk przyrodniczych lub informatyki, matematyki, fizyki.

Podania o przyjęcie na studia doktoranckie skierowane do Komisji Rekrutacyjnej i wymagane dokumenty należy składać od 15 grudnia 2018 r. do 30 stycznia 2019 r. w dziekanacie głównym Wydziału Biologii, ul. Miecznikowa 1, 02-096 Warszawa.
Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 5 – 6 lutego 2019 r.

więcej…
 
Publikujemy w eLife! Drukuj
środa, 12 grudnia 2018 08:53

publikacja_elife_ilustracja Zespół naukowców z Wydziału Biologii w składzie: Sebastian Kwiatkowski, Agnieszka Seliga, Takao Ishikawa, Iwona Grabowska oraz Adam Jagielski, kierowany przez Jakuba Drożaka, we współpracy z naukowcami z Belgii oraz Niemiec, zidentyfikował gen kodujący jeden z najbardziej tajemniczych enzymów sierocych występujących u ssaków. Zarówno tożsamość molekularna (gen), jak również funkcja biologiczna N-metylotransferazy histydynowej aktyny (EC 2.1.1.85) pozostawały nieznane od 1987 roku, kiedy to pierwszy raz opisano jej aktywność w organizmie królika. Po 21 latach od opublikowania pierwszej pracy opisującej badany enzym, publikacja Zespołu z UW dostarcza odpowiedź, co do jego natury molekularnej.

więcej…
 
Dwie nominacje do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 dla dr Iwony Adamskiej oraz mgr Joanny Wójtowicz Drukuj
poniedziałek, 03 grudnia 2018 10:43

List_Nominacyjny_Adamska_Wojtowicz_skan Dr Iwona Adamska oraz mgr Joanna Wójtowicz zostały nominowane do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicji Adamczak w kategorii: Naukowiec przyszłości.

 
Science dla przyrody – wypowiedź dr Barbary Pietrzak Drukuj
środa, 28 listopada 2018 09:02

okladka_science W obecnym numerze Science, w zbiorze opinii zatytułowanym „Nurturing connections to the environment”, naukowcy z różnych jednostek naukowo-badawczych piszą o tym, jak mogą pomóc ludziom dostrzec wartość przyrody i środowiska naturalnego w ogóle. Wśród wielu głosów, dr Barbara Pietrzak pisze o usługach ekosystemowych i ważnej roli, jaką mają do odegrania ekolodzy.

Artykuł jest częścią cyklu „Tomorrow’s Earth” i rozwinięciem wątku poruszonego w czerwcowym numerze Science („Education for the future”). Redakcja wysunęła problem utraty więzi z przyrodą na czoło wyzwań, z jakimi musi zmierzyć się edukacja młodych ludzi.

Linki do obu tekstów:
Nurturing connections to the environment
Education for the future

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 86


logo HR